CHAT pro povodňovou ochranu

Diskuse je veřejně dostupná. Příspěvky do ní mohou vkládat pouze zaregistrovaní členové povodňových komisí a IZS. V příspěvku je velmi vhodné doplnit jeho kategorii a povodí, pro které je určený. V nové verzi chatu je možné příspěvek doplnit o mapový zákres a také ho nastavit jako neveřejný.

VSTUP PRO VLOŽENÍ PŘÍSPĚVKU DO CHATU JE ZDE

Oprávnění zápisu do nastavuje administrátor pracovníkům z oblasti povodňové ochrany. Diskusní fórum slouží už od roku 2008 a všechny záznamy jsou dohledatelné.

LEGENDA

 informace o stavu na vodním toku nebo díle
 informace o vývoji počasí
 informace dopravní
 vyhlášení / odvolání SPA povodňovou komisí
 mimořádné zprávy
 zprávy technické podpory portálu
 zprávy zadané z mobilních zařízení

 

[8.4.2019 14:08]   Ing. Irena Košková PK Liberecký kraj, člen
Byl proveden export povodňových komisí do POVIS

[8.4.2019 13:57]   Ing. Irena Košková PK Liberecký kraj, člen
Byla provedena aktualizace dat záplav: Jizera od hranic Libereckého kraje po ř.km. 92,775, Smědá v oblasti obce Višňová - Minkovice (jen Q5 a Q20). Do návrhových vymezení byl přidám úsek na Jizeře v oblasti obce Malá Skála.

[1.4.2019 12:31]    Václav Hošek Bezpečnostní rada Tanvald, tajemník
Informační zpráva ORP Tanvald k vývoji počasí:
V březnu spadlo v Tanvaldu 107 mm srážek, v průběhu prvního čtvrtletí roku 2019 celkem 324 mm. Je to zatím slušný nadprůměr. Na hřebenech Jizerských hor a Krkonoš stále probíhá jarní tání, takže přítoky do vodních nádrží jsou nadprůměrné, nikoliv však příliš vysoké. Hladiny se doplňují na svůj normální letní stav a v tuto chvíli společná rezerva VD Jos.Důl a VD Souš činí 6,3 milionu m3. Dle mého názoru se může ještě snížit zhruba o 1 milion m3. Počasí v dubnu se očekává tradičně aprílové, střídání slunce s deštěm, extrémní srážky momentálně nehrozí.
Jinými slovy, jarní povodně v našem ORP letos nebudou.
V.Hošek

[19.3.2019 15:42]   Ing. Irena Košková PK Liberecký kraj, člen
Byla provedena aktualizace databáze povodňových komisí do POVIS.

[19.3.2019 10:47]    Václav Hošek Bezpečnostní rada Tanvald, tajemník
Zpráva HPS pro HZS LK a krizové orgány ORP Tanvald:

Průběh letošní zimy je nadobyčej příznivý. Od začátku roku spadlo ve městě Tanvald 320 mm srážek, což je dvakrát tolik, co za celé první čtvrtletí loňského roku. Zima je tedy příznivá z hlediska spodních i povrchových vod. Zásoby pitné vody na VD J.Důl a Souš se doplnily. V současné době mají rezervu 8,3 milionu m3. Na předpokládanou rezervu 5 – 6 milionů, která je potřebná k zvládnutí případné povodně, se dostanou po definitivním jarním tání.
Z hlediska povodňové připravenosti konstatuji, že pomalé tání se značným průsakem do země letos na jaře znamená, že na našich větších tocích Kamenici, Mumlavě a Jizeře nenastane SPA a ohrožení obyvatelstva tedy nehrozí. Nejvyšší průtoky jsme dosud zaznamenali do úrovně 50 % 1.SPA a v příštích dnech tomu nebude jinak, spíše méně. Zásoby sněhu na hřebenech Jizerských hor a Krkonoš sice ještě jsou, ale vodní nádrže si s nimi poradí. Nevylučuji však, že kolegům dolů po toku Jizery ještě nějaká voda přiteče, zejména z Krkonoš, ovšem více než na 1.SPA by to ani tam nemělo jít.
Informace pro Železný Brod:
Minulý týden hlásila vaše stanice na Kamenici v Jesenném 1.SPA v době, kdy u nás v Plavech teklo necelých 50 % 1.SPA. Domnívám se, že tam máte chybu v nastavení.
Informace pro HZS LK:
Stav povodňové pohotovosti neočekávám, ale naše JSDHO jsou připraveny včetně kvalitního vybavení na čerpání vody a techniky na odstraňování padlých stromů. Stejně tak technické služby města Tanvald.
V.Hošek

[7.2.2019 14:23]   Ing. Irena Košková PK Liberecký kraj, člen
Ve spolupráci z HZS LK byla provedena kontrola uživatelských účtů a jejich nastavení

[28.1.2019 13:32]   Ing. Irena Košková PK Liberecký kraj, člen
Byla provedena aktualizace databáze povodňových komisí do POVIS. Děkujeme panu Hurníkovi za aktualizaci PK za území ORP Frýdlant!
http://editor.dppcr.cz/pk_edt/pk.php?&t=pk&act=pk&orpsq=&krajsq=10120

[15.1.2019 15:42]   Ing. Irena Košková PK Liberecký kraj, člen
Export povodňových komisí do POVIS. Upozorňuji, že 4 ORP nemají export povolen. Povolení se nastaví v editaci údajů povodňové komise.
http://editor.dppcr.cz/pk_edt/pk.php?&t=pk&act=pk&orpsq=&krajsq=10120